top of page

AKO ZISTIŤ ČI SÚ VAŠE SLOVANSKÉ VLASY NAOZAJ SLOVANSKÉ.

Updated: Nov 27, 2023Jedna z najčastejších otázok klientov, ktorí sa obzerajú po najvyššej kvalite a to slovanskom vlase, je „Ako zistím, či mám pravé slovanské vlasy“. Smutnou realitou je, že väčšina salónov, ktoré tvrdia, že predávajú slovanské vlasy, ich nepredávajú. Používajú čínske či vlasy z euroazie a vydávajú ich za slovanské nič netušiacim klientom a z väčšej časti to funguje. Problémom klientov je, že ak s tým klient nemá skúsenosť, ako laik si nemôže byť 100% istý. Klienti pre ktorých je predlžovanie vlasov nové, nemajú s čím porovnávať a pravdepodobne nemali čas na konzultácie v niekoľkých rôznych salónoch a skúsenejší nositeľ predlžovania možno taktiež nevie, aké vlasy presne má a že existuje niečo lepšie. Ale ak viete, čo hľadať, existuje niekoľko indícií, ktoré vám môžu pomôcť identifikovať všetky salóny, ktoré maskujú čínske a indické vlasy ako východoeurópske.5 spôsobov, ako identifikovať skutočné slovanské vlasy1. Cena


Čínske a Euroázijské vlasy sú lacné, pretože sú ľahko dostupné vo veľkých množstvách.

Čína a Euroázia tvoria 38 % svetovej populácie, kým východná Európa predstavuje len 1,89 %. Za posledné 4 roky dopyt po slovanských vlasoch prudko vzrástol a ponuka vzhľadom na čas, ktorý vlasy potrebujú na rast, nestíhala. Vplyv je taký, že cena za kilogram sa zvýšila o 50 % čím sú skutočné slovanské vlasy drahšie, než boli kedykoľvek v histórii. Salóny, ktoré ponúkajú „konkurenčné“ ceny, pretože nakupujú vlasy veľkoobchodne alebo vo veľkom, sú veľkou červenou vlajkou.

Koncept nákupu slovanských vlasov za veľkoobchodné ceny alebo vo veľkom jednoducho neexistuje. Slovanské vlasy nemôžete kúpiť vo veľkom alebo veľkoobchodne o nič viac, ako niekto môže kúpiť zlato, striebro alebo diamanty vo veľkom alebo veľkoobchodne.

Slovanské vlasy, podobne ako drahé kovy, sú komoditou.

Ide o vzácnu komoditu, ktorá je každým dňom vzácnejšia.

Predajca vlasov to vie, takže ak ich nekúpite za ich cenu, urobí to niekto iný.

Prečo by to predával lacnejšie? Takže, ak uvidíte salón ponúkajúci plné napájanie v dĺžke 55cm s použitím slovanských vlasov za 300 euro aj s prácou, môžete si byť istí, že to nie je východoeurópska kvalita.


2. Cenový rozdiel medzi dĺžkami


Ďalším ukazovateľom je cenový rozdiel medzi kratšími a dlhšími dĺžkami. Ak sú cenové ponuky salónu lineárne (rovnaká cena medzi rôznymi dĺžkami), potom to môže naznačovať, že nejde o skutočné slovanské vlasy.

Dlhšie dĺžky stoja oveľa viac ako kratšie. Čokoľvek dlhšie ako 50 cm zväčša o cca 30% vyššia vyššia suma ako kratší vlas kôli nedostupnosti a exkluzivite dĺžky, takže je logické, že cenový rozdiel medzi dĺžkami je na mieste.


3. Masová produkcia


Salóny a internetoví dodávatelia, ktorí ponúkajú slovanské produkty na predlžovanie vlasov, ako sú pásky, clip-in ci microkapsule, v nespočetnom množstve farieb a dĺžok, pripravené na doručenie na druhý deň, nepredávajú pravé slovanské vlasy.

Pravé slovanské vlasy sú luxusným a limitovaným materiálom v neporušenej panenskéj forme a preto nie je možne zhromaždiť ho toľko, aby sa dal vo veľkom odfarbovať a chemicky spracovávať.

Naopak Čínske a Euroázijské vlasy sú dostupné v nevyčerpateľnom množstve.

Zošivanie panenských vlasov strojom do tresov sa v odborných kruhoch považuje za znehodnotenie luxusného materiálu keďže zo strojového šitia vlasy vo veľkom množstve predčasne vypadávajú a preto sa tento materiál spracuváva výsostne ručne do tresov či parochní ktoré vydržia roky.4. Terminológia


Keďže priemysel predlžovania vlasov nie je regulovaný, je na salónoch a spoločnostiach, ktoré predávajú predlžovanie vlasov,aby sa správali eticky k svojim zákazníkom.

Samozrejme, nie vždy sa to stáva a je to jeden z najbežnejších spôsobov, ako pomocou špecifickej terminológie zavádzať zákazníkov, aby si mysleli, že ponúkajú lepší produkt aký v skutočnosti ponukajú. Dobrým príkladom sú spoločnosťi, ktoré uvádzajú, že všetky ich vlasy boli 100% dvakrát vyčesávané ruské panenské vlasy aj keď sú odfarbené na úplnu platinu.

Paneneské vlasy sú vlasy nedotknuté chémiou !!! Ľudia v tomto odvetví vedia, že v poslednej dobe je stále ťažšie získať slovanské panenské vlasy a že maximálne vyčesané vlasy sú najdrahšie vlasy, pretože vyčesávanie krátkych vlasov v copu je hromada "odpadu" a na dosiahnutie cieľa je potrebné použiť viac copov s hrubšími koncami.5. Vzhľad vlasov


Zatiaľ čo vyššie uvedené informácie Vám môžu byť nápomocné skôr, ako vkročíte do salónu, je tiež užitočné vedieť, na čo hľadieť pri manipulácii so slovanskými vlasmi.

Na dotyk sú slovanské vlasy jemné, zatiaľ čo ázijské či euroázijské vlasy sú hrubšie a ťažšie.

Vlasy by nemali byť neprirodzene lesklé.

Aj keď lesklé vlasy v porovnaní s normálnymi vlasmi na hlave môžu dodať pocit kvality a možno ich považovať za slovanské vlasy, nemalo by to tak byť. Extremne lesklé vlasy jednoducho znamenajú, že vlasy boli pokryté silikónovou vrstvou.

To im dáva simulovaný zdravý vzhľad a zatiaľ čo na začiatku sa vlasy zdajú lesklé a krásne, po niekoľkých umytiach sa silikónová vrstva začne zmývať, farba vybledne a vlasy budú mať matný a suchý vzhľad práve kôli chemizácii, ktorou prešli.


Čo robí Európske vlasy európskymi ?


Vlasy, ktoré prechádzajú cez východnú Európu alebo ktoré sa kupujú z východnej Európy, z nich nevyhnutne nerobia východnú Európu.

Geografia, genetika a strava definujú, čo sú slovanské vlasy.

Vlasy z juhu východnej Európy, ďalekého východu či Mongolska nie sú to isté ako slovanské vlasy. Napríklad Kaukaz a Mongolsko je už skôr euroaziou a vlasy z tejto časti európy sú tmavšie a hrubšie bližšie k Ázii.

Pravé slovanské vlasy sa z hľadiska jemnosti, hrúbky a štruktúry vynikajúco hodia pre ženy zo Západu, no sú považované za najlepšie kvôli slovanskej strave. Stravovanie výrazne ovplyvňujú rast a kvalitu vlasov a slovanská strava má vysoký obsah živín a vitamínov a nízky obsah cukru, soli a živočíšnych tukov, čo podporuje rast luxusných a objemných vlasov.
120 views0 comments

Recent Posts

See All

FAQ

Ako často sa vlasy prešivaju Prešívanie vlasov je veľmi individuálne a je to skôr o osobnom komforte no v priemere je to zruba každých 8 týždňov no stále najneskôr každé 3 mesiace. Aké vlasy používate

Opmerkingen