top of page

Hollywoodské našívanie vlasov

Updated: May 1

Hollywoodské herečky 20. a 30. rokov minulého storočia boli unavené z parochní a tak začali vyhľadávať prirodzenosť no nechceli prísť ani o svoj komfort objemných vlasov a tak začali tlačiť na filmových štylistov aby im vymysleli niečo nové. Kaderníci sa obrátili na dobrú, ale akosi zabudnutú techniku spracovania vlasov a vytvorili nové ​​predlžovanie vlasov.

Herečky boli na svoje vlasy obzvlášť citlivé a tak musela byť technika hlavne bezpečná pre ich pôvodne vlasy. Vzadu na hlave sa zapletal vrkoč z pôvodných prameňov a doňho sa vpletali vlasové pramienky alebo na už spletený prameň sa našívali vlasové strapce. Jednoduchosť a bezpečnosť priniesli popularitu Hollywoodského predlžovania po celom svete.


 

Pletenie

Francúzske, africké - je medzi nimi rozdiel? Hollywood, francúzsky, africký - to sú varianty názvov rovnakej metódy zapletania vrkôčka z pôvodných vlasov. Prečo sa udomácnila mienka , že cesta je len jedna, no mien je veľa?

Musíme sa obrátiť na históriu.

Domorodci z Afriky si na hlavu často zapletali vrkoče a potom na ne pripevnili pramene. Týmto spôsobom sa snažili vylepšiť vzhľad neposlušných kučier.

Techniku ​​si osvojili Francúzi, ktorí namiesto zvyčajných vrkôčikov začali splietať „klásky“.

Z Európy metóda migrovala do Ameriky ako hlavná technika hviezdných kaderníkov.

Koľko radov bude potrebných a ako ich vybrať?


Pri predlžovaní v originálnéj technike sa používajú iba prirodzené panenské nefarbené vlasy. Najvyššia kvalita z Európy bola stále synonymum luxusu a dokonalosti.

Pravé stredoeurópske vlasy sú jemnejšie a hodvábnejšie, najčastejšie so štruktúrou jemnej vlny.

Stredoeurópske vlasy majú svojou kvalitou oveľa dlhšiu životnosť ako vlasy z Kaukazu,Mongolska či inej euroázijskéj časti Európy.

Vlasy sa vyberajú v súlade s typom a farbou pôvodných vlasov ženy pre ktorú sú určené. Na jeden set pre jednu osobu je možné spracovať vlasy od základných 30g do maximálnej gramaže 150 gramov no objem stále predurčuje základná hustota pôvodných vlasov budúcej majiteľky.

Dostupná dĺžka našivaných vlasov je od 25cm do 60cm no priemerná dĺžka, ktorá sa najčastejšie v praxi aplikuje je 40cm.Komu vyhovuje táto technika?


Hollywoodske predlžovanie vlasov je vhodné pre ženy, ktoré chcú mať dlhé a bujné vlasy, no z rôzných dôvodov nie je možné vlasy dopestovať.

Vlasy môžete predĺžiť, ak sú vaše vlastné vlasy poškodené, rastú zle, chýba im hustota. Hollywoodske našívanie pomôže, keď potrebujete dať pôvodným vlasom objem a dĺžku v krátkom čase.

Nové vlasy vytvoria dokonalý neviditeľný tandem s pôvodnými vlasmi.

Vrkoče sú spletené v niekoľkých zónach no najčastejšie sú to dva rady

Dĺžka pôvododných vlasov by mala byť aspoň 15 cm, to umožní spletať vrkôčik vo vysokéj kvalite a plynule zladiť prechody.Dá sa to urobiť na krátkych, jemných či chemicky poškodených vlasoch?


Hollywoodska technika nie je vhodná pre majiteľov úplne krátkych vlasov.

Ak sú pôvodné vlasy oslabené v dôsledku častého farbenia alebo trvalej, postup ešte viac zhorší stav už aj tak krehkých vlasov.Kontraindikácie


Napriek tomu, že Hollywoodske predlžovanie je veľmi šetrná metóda, nemôže ju použiť každý. Existujú podmienky, za ktorých sa postup nevykonáva:vlasy zničené chemickým procesom, tenké vlasy.

Rôzne formy alopécie, prítomnosť vredov, rán alebo iných lézií na pokožke hlavy.

Precitlivenosť kože, onkológické ochorenie a chemoterapia.

Dermatologické ochorenia postihujúce pokožku hlavy.

Chronické bolesti hlavy, hypertenzia.

Našívanie sa nevykonáva, ak osoba prechádza antibakteriálnou či hormonálnou terapiou.

Výhody a nevýhody


Hollywoodske našívanie má nepopierateľné výhody ako je:


Bezpečnosť.

Pri práci sa nepoužívajú horúce kliešte, keratínové kapsuly, lepiace materiály, a preto nie je poškodená štruktúra pôvodných vlasov.


Jednoduchosť.


Používajú sa iba naturálne panenské vlasy. Sú v neporovnateľnej kvalite oproti vlasom spracovaným vo veľkovýrobe a to hlavne v

3 bodoch:

vzhľad, trvanlivosť, ľahká starostlivosť.

V priebehu času sa takéto vlasy nezmenia na tvrdú žinku, ale stále zostávajú lesklé a jemné. Tresy nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť.


Prirodzenosť.


"Vrkôčik" je spletený čo najbližšie k pokožke hlavy, vďaka čomu nie je pochýb o prirodzenosti účesu.

Predĺžené vlasy „nevytŕčajú“ z účesu, hlavne ak kaderník dodrží správnosť aplikácie.Multifunkčná starostlivosť.


Predlžovanie vlasov je možné farbiť, upravovať, tónovať, kulmovať, vyrovnávať.


Vytrvalosť.


Vysoká vlhkosť či vysoké teploty nie sú prekážkou v technike Hollywoodskeho našívania.

Môžete bezpečne navštíviť sauny, bazény, soláriá, plávať v rybníkoch.


Stojí za to venovať pozornosť starostlivosti!


Umývanie vlasov po našívaní by sa malo odložiť o 2-3 dni.

V opačnom prípade sa starostlivosť o našité vlasy nelíši od starostlivosti o pôvodné vlasy. Môžete použiť masky, balzamy, kozmetické oleje.

Existujú však niektoré nuansy:

Je nežiaduce aplikovať kozmetické výrobky ku korienkom a na upevňovacie body našívania.

Je lepšie umývať si vlasy v sprche(v záklone) kôli minimalizovaniu trakcie pri preklápaní cez vaňu.

Potom, čo ich umyjete je potrebné vlasy dobre rozčešať vhodnou kefou.

Šampón aplikujeme dôsledne minimálne v dvoch šamponovaniach prípadne s použitím aplikatora(video na našom YouTube kanali) https://youtu.be/5GBWCBE26B0

Na noc je vhodné zapletať si vlasy alebo ich upnúť gumičkou.Korekcia


Keď korene vaších vlasov rastú, spletený vrkôčik klesá nižšie. Tresy už nevyzerajú tak elegantne, upevňovacie body možu byť viditeľné, a preto sa bez korekcie nezaobídete.

Korekcia sa vykonáva každých 1,5-3 mesiace. Jeho frekvencia závisí od toho, ako rýchlo rastú vaše vlastné vlasy a čo je pre vás komfortné.

Korekcia zahŕňa tieto činnosti:

Oddelenie vlasových tresov od vrkôčika, zapletenie nového vrkoča, opätovne našítie predtým použivaného vlasového strapca, umývanie a fúkanie vlasov.

Dôležité!

Pri korekcii nemôžete vrkoče zapletať na „starom“ mieste. Pôvodné vlasy z toho môžu výrazne oslabiť a preto sa lokácia mení.

Cena


Cena vlasov závisí od štruktúry, dĺžky, objemu daného tresu.

Orientačne ceny pri zahustení v dĺžke do 40 cm je od 350€ , v dĺžke do 45cm od 400€, v dĺžke do 50cm od 480€ (cena vlasových tresov), korekcia(našivanie) je od 80€ , korekcia farby alebo tónovanie od 65€.

Každý tres je špecificky svojou gramážou a štrukturou a tak sa aj ich ceny líšia od tresu k tresu.


Hollywoodske predĺženie je technika, ktorá nepoškodzuje pôvodne vlasy a preto sa môžete stať majiteľkou elegantného zahustenia či predĺženia vlasov v duchu kvalita nie je kvantita bez negatívnych dôsledkov pre vaše vlastné vlasy.


Mira

340 views0 comments

Recent Posts

See All

FAQ

Ako často sa vlasy prešivaju Prešívanie vlasov je veľmi individuálne a je to skôr o osobnom komforte no v priemere je to zruba každých 8 týždňov no stále najneskôr každé 3 mesiace. Aké vlasy používate

Comentarios