top of page

Tupé

Čo je tupé

Chladný klobouk

Tupé je skvelou a jednoduchou možnosťou pre ženy, ako zamaskovať čiastočné vypadávanie vlasov alebo rednutie oblastí na pokožke hlavy. Tento typ vypadávania vlasov môže nastať okrem iného v dôsledku alopécie, lekárskeho ošetrenia, stresu, trichotilománie či stárnutia.

Vlasy sú viazané do monofilového, tylového alebo hodvábneho základu. Základ tupé je v rôznych veľkostiach a v rôznych dĺžkach a hrúbkach, jedinečne prispôsobené vašim potrebám čiastočného vypadávania vlasov.

Pri výbere vlasového tupé je podstatné si vybrať základný štýl, veľkosť, dĺžku vlasov, typ a farbu vlasov.

To určí, ktorý štýl tupé je pre vás ten pravý.

Naše tupé

Na rozdiel od väčšiny vlasových tupé, ktoré sú vyrobené zo spracovaných vlasov potiahnutých silikónom, naše clip-in tupé sú vyrobené na mieru zo slovanských vlasov, aby vyzerali 100% prirodzene. Tak ako to robíme s našimi vlasmi na našívanie či clip in príčeskami, ručne miešame rôzne odtiene vlasov, čo nám umožňuje replikovať melír, slabé zosvetlenie, efekt tmavšich korienkov a balayage efekty. Výroba tupé na mieru môže trvať niekoľko týždnov, ale vydrží roky.

Blond vlnité vlasy
City View

 Ako vybrať Tupé

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti pri nakupovaní tupé, je, že neexistuje „univerzálna veľkosť“. Každý príčesok je starostlivo navrhnutý tak, aby poskytoval pokrytie tam, kde ho potrebujete a aby dokonale splynul s vašimi prirodzenými vlasmi.

 

Vo všeobecnosti odporúčame  osobnú konzultáciu, je však potrebné niekoľko základných informácií, ktoré vám pomôžu určiť, či je pre vás tým správnym riešením.

Krok 1: Stanovte typ vypadávania vlasov

Existujú 3 štádiá vypadávania vlasov: začínajúce, progresívne a pokročilé.

V počiatočnom štádiu vypadávanie vlasov začína rozptýleným vpadávaním na temene hlavy, čo vedie k minimálnemu vypadávaniu. Väčšina žien v tomto štádiu vypadávania vlasov bude potrebovať tupé s menšou veľkosťou základu.

Progresívne štádium vypadávania vlasov, kde sa pokožka hlavy stáva viditeľnou cez riedke oblasti vlasov a ako taká je zvyčajne potrebná stredná až veľká veľkosť  základu.

V pokročilom štádiu je vypadávanie vlasov  zvyčajne veľmi nápadné a sú viditeľné úplne plešaté oblasti pokožky hlavy. Zatiaľ čo najväčšia zo základných veľkostí dokáže úplne skryť vypadávanie vlasov, niektoré ženy môžu chcieť zvážiť plnú parochňu.

Nevěsta a ženich v přírodě

Krok 2: Vyberte typ základu

Existujú 2 hlavné typy základov, monofil a klasický parochniarksý tyl. Pri monofile je základ tvorený pripevnením každého jednotlivého vlasu na mäkký sieťovaný materiál. Pretože každý vlas je ručne viazaný na základ, dáva vzhľad skutočných vlasov vyrastajúcich z pokožky hlavy. Klasický základ obsahuje systematické''riadky'' v tyle na ktoré sa viažu vlasy, aby vyzerali maximálne realisticky a integrovať tak vaše vlastné vlasy s príčeskom. Rozhodnutie o tom, ktorý základ je najlepší, bude vo všeobecnosti závisieť od štádia vypadávania vlasov a miesta. Napríklad, ak vám vlasy rednú hlavne na časti cestičky, možno budete potrebovať monofilový základ, ktorý je dlhý a úzky. Ak vám však vlasy rednú rovnomerne na celom temene, možno budete potrebovať širšiu veľkosť.

Žena s šedými vlasy

Krok 3: Vyberte typ, farbu a dĺžku vlasov

Rovnako ako s našou radou clip-in predlžovania na mieru, klienti si môžu vybrať medzi európskym farbeným a slovanským nefarbeným vlasom v akejkoľvek dĺžke od 25 do 55cm.

Pre každého, kto chce zistiť, či je tupé pre neho riešením, dohodnite si konzultáciu.

bottom of page