top of page
City View

NAŠÍVANIE VLASOV

Kotva 1
Dlouhé lesklé vlasy

Spracovanie vlasov

Existujú dva rôzne typy tresov – strojové alebo ručne viazané.

Strojové tresy sa vyrábajú tak, že sa surové vlasy vedú cez trojhlavý šijací stroj a v blízkosti hornej časti jednotlivých prameňov sa pridáva zosilnený steh.

Vlasy sa potom preložia a znova zošijú, aby sa vytvoril konečný tres.Vlasy prešitím niesu ukotvené dostatočne pevne a tak po krátkom čase vypadávaju a tres vyzera riedko.

Táto cesta je lacnejšou alternatívou pre menej kvalitné vlasy.

Ručne viazané tresy, ako už názov napovedá, sú vytvorené ručne.

Jednotlivé pramienky vlasov cca5 -10 vlasov sa viažu na špeciálny parochniarský  vlasec, čo je veľmi prácny proces.

Ručne viazané tresy sú tenšie a skladateľnejšie a na menšiu veľkosť sa upravujú veľmi špecifickým postupom, zatiaľ čo strojové tresy sú oveľa pevnejšie a hrubšie, takže nedokážu ''sadnúť'' bližšie k hlave. S tenšími ručne spracovanými tresmi sa zvyšuje komfort a vlasy môžu byť pripevnené bezpečnejšie. To znamená menšie vypadávanie a výrazne to predlžuje životnosť tresu.

Naše tresy

Naše tresy sú vyrobené zo slovanských farbených a slovanských panenských vlasov a sú k dispozícii priamo na predaj  ako ručne viazané tresy.

Ceny sa budú líšia v závislosti od dĺžky, šírky a spôsobu výroby.

Žena nosí slunečník
IMG_1153.jpg

Aplikácia

Tresy sa našívajú na spletené tenké, nenápadné a veľmi pevné vrkôčiky , aby sa pramene nad hlavou pri tomto procese neuvoľnili.  Na oboch stranách hlavy sa urobia dva vrkoče do kruhu a tam, kde sa stretávajú, musia byť navzájom spojené.  

Vrkôčiky  sú vo forme cestičiek veľmi blízko ku korienkom v blízkosti pokožky hlavy.  Ide o tradičné pletenie afrických domorodcov.  Sú pletené v korunovo-temennej zóne tesne nad tylovou kosťou pre komfortné prekývanie. 

Kontakt

Tel.+421902411922                    Email:info@hgk.sk

   

Prevadzkovateľ Abbadia s.r.o       Ičo:47430818.   Dič:2023915828

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page