top of page

Čo je skryte v pojme vlásenkarstvo ?

Aktualizováno: 4. 2. 2022

Vlásenkar ako remeslo bolo v minulosti zastúpené hlavne na divadelných doskach či filmoch no záujem o príčesky mali aj bežní ľudia.

V prípade žien bol záujem hlavne o príčesky zväčšujúce objem vlasov. Príčesky mali podobu copu, hviezdy či drdolu a používali sa komerčne najčastejšie v 60tich rokov kde efekt veľkých vlasov bol viac ako žiadúci.

Muži využívali s veľkou obľubou pánske tupé.

Parochňe boli taktiež využívane bežne a to najmä strojovo spracované. V obdobiach modernizácie tohto odvetvia ich dokázali tvoriť rýchlejšie a v dostupnejšich cenách. Pomôcka v podobe parochne bola bežna ak si žena nestihla upraviť vlasy, na podstavci ju čakala stále dokonalo upravená parochňa o ktorú sa najčastejšie starala jej kaderníčka, ktorá ju sporadicky umyla a vyfúkala. 

Vlasenkár dneška.


Dnes sa venujeme spracovaniu vlasovovej suroviny do mnohých podôb no základom pre výsledný produkt z vlásenkárskeho atelieru je realistickosť.

Imitovanie rastu realných vlasov či hustoty je smerodajne, no nie menej ako materiál s ktorým pracujeme.

U nás v atelieri pracujeme pri ručnej výrobne výlučne s európským vlasom. Európsky vlas sa vyznačuje jemnosťou a 100 % kompatibilitou.

Pod pojmom európsky vlas rozumieme vlas, ktorý je zhromaždený v štátoch ako Slovensko, Poľsko, Madarsko a Ukrajina. Štruktúrou sú nám tieto vlasy najbližšie.

Slovanské vlasy alebo aj slavic hair sú vlasy ruské no prave ruské vlasy sú panenské nefarbené v svetlých tónoch a v jemnej kvalite, nie vlasy zhromaždené v Kaukazkej oblasti, ktoré už možeme považovať za euroaziu.


Spracovanie vlasovVlasy sa v ateliéri spracuvávajú stále ručne a v postupoch, ktoré zachovávajú jeden smer vlasov.

Copy sa nikdy nemiešaju a spracuváva sa len jeden cop od začiatku až po finálny produkt.

Ak by sa zmiešalo viacero copov v jeden, zmiešali by sa nám rôzne štrukrúry a kvality vlasov a tak by sa mohlo stať že sa vlasy budú chovať rôzne v reakcii na vlhkosť či iné aspekty bežného života.

Pri spracovaní vlasov je veľmi dôležité zachovať v cope jeden smer a to smer rastu. Ak sa vlasy v cope otočia opačným smerom, cop považujeme za znehodnotený.

V takomto prípade sa budú vlasy pri nosení extremne uzliť hlavne kôli opačne sa otvarajúcej štruktúre vlasu.


Krátke vlasy sa vyčesávaju a tak sa do spracovania dostane len vlas v plnej dlžke a hustote.

Panenská kvalita je nezameniteľná hlavne pre svoju trvácnosť a realistický vzhľad a právom sa považuje za cream de la cream vlasenkárskeho materiálu.

Lacnejšie čínské náhrady majú omnoho krátšiu životnosť, ktorá sa priemeruje na 3 až 6 mesiacov nosenia kdež to ručne spracované príčesky sa pri správnej starostlivosti dedia.

Ručné spracovanie


Nenahraditeľnou súčastou kvalitných príčeskov na mieru je ručná práca. Je to nesmierne namahavá činnosť, ktorej sa dnes už venuje len veľmi málo ľudi. Práca vlásenkára je o precíznom viazaní vlasov doslova po jednom max dvoch vlasoch. Pri strapcovaní sa používa pramienok vlasov v objeme cca 6-10 vlasov. Aj preto je takto spracovaný príčesok produktom, ktorý pri spávnej starostlivosti funguje dĺhu dobu. Občasný servis v podobe doplnenia vlasov životnosť montúry len podporuje.Imitácia kože v príčesku
Vlasové strapce


Na Slovensko som priniesla ručné spracovanie vlasov v modernéj verzii.

Našívanie vlasov si obľúbilo mnoho žien, ktoré po zmene z iných techník predĺžovania či zhusťovania vlasov už nevedia predstaviť život bez toho.

Táto technika są vyznačuje najvyššou kvalitou vlasov akú na trhu viete zohnať a aplikáciou ktorá rešpektuje prirodzený rast vlasov.

Našívanie vlasov je v originálnej verzii aplikované iba pletením vlasov k hlave a nasledným našívanim.

Vlasy dorastajú v pomerne rýchlom čase a tak pôvodné vlasy majiteľky po dorastení do dĺžky napojených vlasov vytvárajú ešte hustejší a luxusnejší efekt.

Životnosť vlasov je oveľa vyššia ako pri ''Ruských vlasoch'' a tak sa Vám vaša investícia vráti kedže nemusíte meniť nekvalitné vlasy každých 6 mesiacov a ak sa o ne budete dobre starať, vydržia Vám roky.Ak sa stretnete s našívaním no v podobe aplikácie microringov a nasledné našívanie strojovo spracovaných vlasov nie je to to autentické našívanie. Prílišná záťaž v podobe tažkého radu vlasov môže spôsobovať trakčnú alopecie(Trakčná alopecia je spôsobená prílišnou fyzickou námaou vlasových folikulov).

Podobný efekt nastává pri nosení tažkých clip in príčeskov a aplikácií na tie isté miesta. Časom sa tam spravia plešiny a vlas sa už nemusí vrátiť.

 


Tvoríme viac ako len vlasy, tvoríme Vašu novú identitu, zvyšujeme Vaše sebavedomie a tak prispievame k obnoveniu pôvodného remesla v novom, modernejšom prevedení no stále v najvyššej kvalite.


249 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page