top of page

Kvalita vlasov a predlžovanie

Aktualizováno: 6. 4. 2022


Základ úspešného zahustenia či predĺženia je zladenie štruktúry vlasov.

Reálne panenské vlasy sú dostupné vo veľmi obmedzenom množstve, a tak je ich cena vyššia. Neznalosť materiálu je častým problémom aj kolegýň kaderníčiek a nehovoriac o ženách, ktoré bez vzdelania a hlbšieho záujmu napájajú vlasy doma v kuchyni no tu platí pravidlo dostaneš to za, čo zaplatíš.

Lacné ruské vlasy sú často vlasy z najľudnatejšej krajiny sveta no po ceste dostali nálepku, ktorá im ma dodať zdanlivú kvalitu, ktorá tam po odplachnutí všetkých povrchových úprav, ako je silikón určite nebude.

Lacný vzhľad suchých a nepekných vlasov oddeľujúcich sa od seba pri pohľade z viac, ako piatich metrov je pre mňa stále smutný.

Často premýšľam či je to voľba danej klientky alebo len uvedenie do omylu samotnou kaderníčkou, alebo aj možnosť, že kaderníčku naozaj nezaujíma, čo bude ďalej. Zaujíma ju len to, že klientka po napojení vyplatí často vysokú sumu a vypadne. Najčastejšie Vám vysvetlia, že vlasy majú životnosť pol roka a potom hajde kúpiť nové.

Zrátať si investíciu do kvality je na mieste. Keď si prerátate náklad, ktorí máte na lacné a lacno vyzerajúce vlasy je to často oveľa viac ako to, čo dáte do kvality a komfortu, ktorí kvalitné vlasy prinesú.


Európske vlasy.


Sú to vlasy panennské - nefarbené alebo len minimálne tónované či od slnka presvetlené vlasy.

Tento typ vlasov sa spracuváva ideálne po jednom cope alebo zmiešaním rovnakej farby a štruktúry vlasov.

Tento vlasový materiál sa neodfarbuje inak, ako na mieru pri napajaní alebo pred ním.

Je to tak limitovaný a delikátny materiál a je nemožné ho zhromaždiť toľko, aby sa odfarboval v závodoch, ako sa to deje s tmavým kaukazkým typom vlasov.

Tento vlas je možné maximálne zladiť s Vašou štruktúrou, a tak je zmena dokonalá a pohodlná pre potreby bežného života, a to aj v kučeravej štruktúre, ako mám ja.

Táto štruktúra je moja srdcovka, a to hlavne pre realistickosť a kompatibilitu.

Porovnávať kvalitu panenských nefarbených vlasov a lacných “ruských“ vlasov je asi ako postaviť vedľa seba Ferrari a Daciu s tvrdením veď sú to autá.

Ak máte najlepšie z najlepšieho, tá kvalita vám zlepší život no ak sa rozhodnete pre lacnejšiu alternatívu, poslúži vám no s obmedzeniami a výrazne kratšou životnosťou.

Je to často o tom, že ak ste nemala nikdy kvalitné vlasy, myslite si že je táto kvalita samozrejmosť ak je toto vaše prvé napajanie.

Ak si hľadáte nové vlasy a poznáte len kvalitu voľne dostupnú na trhu ako vlasy v páskach či prameňoch, myslite si že je to to iste veď vlasy sú vlasy.

Kvalita ale nie je kvantita a panenské vlasy sú limitované svojou dostupnosťou a preto aj cena zodpovedá kvalite.

Naopak lacné voľkokapcitne spracované vlasy sú dostupné v desiatkach odtieňov a rôznych úrovniach spracovania.

Výber je len na Vás a rozhodnúť sa múdro je na mieste.


 Rusko-Čínske vlasy


Ruské vlasy dnešnej doby majú často len označenie Ruské vlasy.

Ľudia počujú na tento výraz a mylne sa domnievajú, že je to automaticky kvalita.

Čína ma v spracovaných ‘’ruských ‘’ vlasoch absolútne prvenstvo, a tak sa môže stať, že dostanete vlasy, ktoré sú otočené v protismere a neustále sa motajúce.

Pri spracovaní v takých objemoch, ako vidíte na fotke je nemožné udržať smer vlasov, a tak sa jednoducho odfarbnia, potiahnú silikónom a hajde do sveta,

Dopyt prevyšuje možnosti, a tak sa veľmi veľa obchodníkov uchyľuje k nekalým praktikám.

Čínske firmy spracujú ročne obrovske množstvo vlasov no kvalita je distuktabilná.

Bohužiaľ stáva sa z tejto nekvality sa stáva štandrad.


 India


India


Veľmi kontroverná ako zdroj vlasov od Indickej populácie.

Vlasy v Indii sa získavajú od ľudí, ktorí prichádzajú do chrámov niekoľko krát za život, ako pútnici odovzdať svoje vlasy Bohu na znak úcty.

Bohužiľ často nevedia, že ''boh'' sedí dolu v pivnici a hádže vlasy do vriec na neskorší predaj.

Táto predstava je pre mňa osobne nespracovateľná.

Hygienické podmienky danej krajiny sú niekde inde, a tak vlasy často obsahujú aj parazity.

Hlavný bod, ale je, že sa vlasy holia z hlavy bez akéhokoľvek spevnenia, a tak sú domotané a pootačané v smeroch a hádzané do jedného vreca či po potrubí spúštané do podzemia, kde sa hromaždia v jednu obrovskú kopu.

Pre viac si pozrite video


Ruské spracované vlasyRuský vlas spracovaný na území Ruska či Ukrajiny sa vyznačuje pevnosťou, ľahkou vlnou a dlhotrvacnosťou.

Zväčša sa tmavý vlas Euroázie - Kaukaz odfarbuje v dvoch cestách.


Prvá a najčastejšia možnosť je odfarbovanie chemickou cestou kedy sa vlas opakovaným spôsobom odprigmentuje vo veľkých kadiach.

Proces sa opakuje, aby sa docielila belosť vlasu.

Táto cesta ma mnoho variácii a pomalé odfarbovanie je to správne no najmenej použivané keďže čas sú peniaze a s nárastom objemov objednávok sa často znižuje kvalita vlasov.

Druha možnosť je odpigmentovanie varom.

Vlas sa udržiava pri teplote okolo bodu varu no nie v plnom vare.

Zahrievaním sa vlas postupne odpigmentuje no keďže vlas je proteín asi viete, čo sa stane kuracími prsiam pri strete s varom.


Po odfrbení dochádza k procesu repigmentácie vlasu.

Najčastejšie praktiky sú textilné farbivá, ktoré sa môžu chovať pomerne komplikované pri ukladaní kozmetického pigmentu po napojených vlasov a následnej farbení.


Existujú, ale spoločnosti, ktoré odfarbujú, farbia a spracuvavajú vlasy špecifickým spôsobom a správnym spôsobom no vlasy sú samozrejme drahšie.

Tieto kvalitnejšie postupy, ale dokážu udržať vlas v dobrej kondícii aj pri blond odtieňoch.


Po rokoch práce s panenskými vlasmi sme začlenili do ponuky kvalitné farbené vlasy práve pre dĺžky nad 50cm v nielen v super blond odtieňoch ako ekvivalent penenskéj kvality no s dostupnou cenou aj keď proces hľadania idealneho dodávateľa bol dlhý a finančne náročny dnes možeme ponúkniť aj túto možnosť aby ste si aj pri nižšom rozpočte vedeli dopriať kvalitu.202 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše